HAKKIMIZDA

Merkezi İstanbul’da bulunan firmamız 1980 yılında Samsun’da otomotiv yedek parça ithalat ve ihracat şirketi olarak kurulmuştur. Firmamız 1987 yılında genel merkezini İstanbul Taksim’e taşımıştır. 1998 senesine kadar Taksim adresinde hizmet veren şirketimiz bu tarihten sonra Yedpa Ticaret Merkezin’de şu anda faliyet gösterdiği yerine taşınmıştır.

Oytaş Okutgen Yedek Parçacılık Tic. ve San. A.Ş. 1996 senesine kadar çeşitli Avrupa, Uzakdoğu ülkeleri va Amerika Birleşik Devletlerinden otomotiv yedek parça ithalatı yapıp, Türkiye’nin her köşesine pazarlamıştır.

Şirketimiz 90'lı yıllarda otomotiv yedek parça sektöründeki değişimi sezmiş ve stratejisini distribütörlük ve acentalık yönüne doğru değiştirmiştir. Bu değişim firmamızın kurumsallaşma yolunda attığı ilk adımlardan biridir.

Günümüzde Oytaş Okutgen Yedek Parçacılık Tic. ve San. A.Ş. Hidria AET, TDS, Mahle ve Antennentechnik firmalarının Türkiye distribütörlüklerini ve acentalıklarını yapmakta ve yoğunlukla Türkiye’deki üretici firmalar ve onların pazarlama şirketleriyle çalışmaktadır.

Şirketimiz 2010 yılında Emas firmasıyla ürün tedariki anlaşması yaparak beyaz eşya sektörüne de başarıyla girmiştir.

Firmamız distribütörlükleri ve acentalıkları dışında halen Uzakdoğu ve Avrupa ülkelerinden otomotiv yedek parça ithalatı yapmakta ve bu ürünleri Türkiye’de pazarlamaktadır.

Oytaş Okutgen Yedek Parçacılık Tic. ve San. A.Ş.
Şerifali Mah. Barbaros Cad.
No: 2 K:3 D:3
Tunçman İş Merkezi
34775 Ümraniye / İstanbul
© Oytaş Okutgen Yedek Parçacılık Tic. ve San. A.Ş. Tüm hakları saklıdır.